Відпочинок на Рахівщині: демонстраційне форелеве господарство

1592Неймовірна природа, найвищі вершини, свіже карпатське повітря, гірські джерела та річки – це все приваблює туристів на Рахівщину. Втім, є унікальні місця, які потрібно відвідати й приїжджим, і місцевим.
Одним із таких рекреаційних куточків є демонстраційне форелеве господарство Карпатського біосферного заповідника, що розташоване в межах Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення в урочищі Ліщинка села Ділового.
З історії КБЗ, у 1997 році заповідник отримав ці землі від Костилівського лісництва Великобичківського держлісгоспу разом із форелевим господарством, що на той час не працювало. Поступово це місця вдалося відродити, незважаючи на нестачу коштів і відсутність фахівців та необхідних засобів.

Сьогодні це одне із найкращих відпочинкових місць. На території розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор. У рибнику працівники утримують форель струмкову, райдужну та гольця. Струмкову форель розводять для зариблення гірських річок і потічків, аби підтримувати природні популяції. 

Дорогою до форелевого господарства стоїть стіл та лавки для перепочинку. На самій території є декілька альтанок різних розмірів та мангалів. Також гойдалка для дітей і дорослих. Звідси починається маршрут до водоспаду «Лихий», протяжністю три кілометри. Шлях до нього промаркований і дорогою є місця для відпочинку.

За даними Карпатського біосферного заповідника, минулого року цей рекреаційний пункт відвідало понад п’ять тис. людей. Тут відвідувачі мають змогу дізнатися про способи розведення форелі струмкової й райдужної та гольця. Завжди для туристів відкритий інформаційний центр «Карпатська форель», експозиції якого присвячені водним екосистемам та їхнім мешканцям. На території є можливість придбати рибу та приготувати відразу на місці. Також біля басейнів живуть самці козулі, яких можна годувати просто з рук і зробити фотографії.     

Такі місця є унікальні й потребують постійного догляду. Крім цього, туристи повинні пам’ятати про елементарні правила поведінки на природі, які є дуже важливими для збереження природи нашого краю.
 
 
 
 
 
 

Олександра Будлянська для Rakhiv.in

 
 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Анна Ярославна — видатна українська жінка, що стала королевою Франції.
День пам’яті Агатангела Кримського (1871-1942), українського вченого, одного з найвидатніших мовознавців світу.
Петро Могила - спадкоємець молдавського престолу, який став українським митрополитом.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS