26 серпня 1382 р. татарський хан Тохтамиш захопив і спалив Москву.

095127082019У 1377 році війська юного хана Тохтамиша і Тамерлана почали завойовувати Золоту Орду. Навесні наступного року військо взяло східну частину Орди і вдерлося до західної.

Всю Золоту Орду Тохтамиш завоював до квітня 1380 року. Перед ним впали Азов і Сарай. Окрилений успіхом, в 1382 році Тохтамиш пішов на Москву. До столиці північного улуса його військо прибуло 24 серпня 1382 року. У Москві тоді знаходився великий князь Дмитро Донський, який утік з сім'єю в Кострому, відмовившись чинити опір ворогові. На оборону Москви став молодий литовський князь Остей.

Москвичам вдалося протистояти загарбникові два дні. Тому Тохтамиш пішов на хитрість: під час переговорів його представники запевнили москвичів, що хан помилує всіх, якщо вони здадуться. І 26 серпня 1382 року Москва здалася. Але Тохтамиш не виконав своєї обіцянки. Його військо увірвалося до міста, вбило незліченне число народу, розграбувало всі будинки. Від міста залишилися буквально одні руїни.

Після взяття Москви татари попрямували на Звенигород, Володимир та інші великі міста. Вони обклали їх даниною.

Джерело: beyond.ua

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Є легенда, як хтось із радянських слідчих спересердя запитав Чорновола: "Ну добре, от уявімо, є ваша незалежна Україна. І ким ви т...
Проведення цьогорічного ЗНО та вступної кампанії буде перенесено на на більш пізні дати.
Режим надзвичайної ситуації введений до 24 квітня, - Кабмін.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS