Бої за Іловайськ: в Англії опубліковано переконливі докази причетності Росії

123919082019Група британських розслідувачів Forensic Architecture знайшла нові докази участі російської армії в боях на Донбасі. Надалі ці матеріали будуть використовувати в позові проти Росії в Європейському суді з прав людини.

Дослідники проаналізували дані з супутників, де була зафіксована колонна військової техніки з РФ, яка перебувала на території України, зокрема, в боях за Іловайськ в серпні 2014 року, пише The Gaurdian.

Це, зокрема, танки Т-72Б3, які в той час використовувалися винятково російською армією.

В ході своєї роботи розслідувачі вивчили близько 2500 годин відео, опублікованих жителями Донбасу в період боїв.

Російська техніка

Російська техніка

Оскільки Росія весь час заперечувала свою причетність до боїв, пошуками доказів також зайнялися в Європейському центрі захисту прав людини.

"Докази російської військової участі повинні бути якомога більш переконливими. Якщо ви просто подивитеся онлайн відео, то не знаєте, чи була якась маніпуляція, але в таких важких випадках, як цей, вони неймовірно корисні", – розповіла директорка з правових питань Європейського центру з прав людини Джесіка Гаврон.

Терористи "ДНР" бурхливо відреагували на появу доказів про участь регулярної армії Росії в боях за Іловайськ і поспішили відбрехатися. Так, "заступник начальника управління народної міліції ДНР" Едуард Басурін видав фейк про те, що там нібито брали участь танкові підрозділи псевдореспубліки, сформовані на основі трофейної української техніки.

Як писав OBOZREVATEL, у квітні з'ясувалися нові докази провини Росії у катастрофі рейсу MH17 на Донбасі. Зокрема, російський військовий Сергій Дубинський з позивним "Похмурий", який причетний до катастрофи лайнера МН-17 "Малайзійських авіаліній", перебував у зоні бойових дій як відставний офіцер армії РФ.

Джерело: www.obozrevatel.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

“Мови – це важливо!” – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови.
Суспільні настрої українців суттєво погіршилися протягом останніх місяців.
20 лютого 2020 року у малій актовій залі Карпатського університету відбулась зустріч студентів-юристів з центром надання БВПД, яки...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS