28 років незалежності: в українців зріс оптимізм, але послабився потяг до НАТО. СОЦІОЛОГІЯ

171623082019Якби референдум щодо проголошення незалежності відбувся в серпні 2019 року, абсолютна більшість громадян України – учасників референдуму – 89% – підтримали б незалежність.

Як передає “Новинарня“, такими є результати соціологічного опитування, проведеного в серпні Фондом “Демократичні ініціативи” та Київським міжнародним інститутом соціології.

“Такий високий показник спостерігався лише в опитуванні 1991 року, проведеному напередодні референдуму”, – зазначають соціологи ФДІ.

Абсолютна більшість громадян – 68% – сприймають День Незалежності України як державне свято.

Для 23% – це просто вихідний день, і лише 4% українців вважають цей день “історичною помилкою”.

День Незалежності як державне свято найбільше сприймають у Центральному (77%) та Західному (75%) регіонах, дещо менше – на Півдні (58%) та Сході (60%).

Трохи більше половини громадян – 53% – дали правильну відповідь: святкування Дня Незалежності 24 серпня пов’язано з ухваленням Верховною Радою Акта проголошення незалежності України.
Решта пов’язує цю дату або з референдумом про незалежність (22%), або з ухваленням Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України (11%), а 14,5% не змогли дати певної відповіді.

У ставленні до років незалежності – чого за ці роки було більше, позитивного чи негативного – думки поділилися: 26% українців вважають, що більше було позитивного,23% – негативного, а більшість – 46% – схиляється до думки, що було порівну й позитивного, й негативного.

Водночас порівняно з 2011 роком ці оцінки істотно позитивніші: тоді 31% опитаних відповіли, що більше було негативного і лише 13,5% відповіли, що більше було позитивного.

Зростання оптимістичних настроїв

Вагома особливість соціально-політичної ситуації в України на 28-му році незалежності – суттєве зростання оптимістичних настроїв та віри у краще майбутнє.

У серпні 2019 року вперше за роки замірів (з 2004 року) половина громадян вирішила, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі. Протилежної думки дотримуються 23%, ще 26% – не визначилися.

Позитивна оцінка розвитку подій в Україні переважає в усіх регіонах та вікових групах, а найбільш оптимістичні оцінки – в Західному регіоні (63%) та в групі молоді віком до 30 років (71%).

Для порівняння: у грудні 2018 року лише 18% визначали розвиток подій як правильний, а 70% – як неправильний.

“Відносно позитивні оцінки були зазвичай після президентських виборів: у червні 2005 року (43% громадян оцінювали розвиток подій як правильний і 31% – як неправильний) та у квітні 2010 року (відповідно, 35% і 34%)”, – зазначають соціологи-аналітики.

Джерело: novynarnia.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

За рік президентства Володимира Зеленського рівень добробуту знизився у 37% українських сімей.
Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року, відкриваючи позачергове засідання Уряду,...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS