Чи справді пуп землі знаходиться на Закарпатті

66757757657575Що робили географи з Відня на Рахівщині.

Геодезичний знак, що визначає географічний центр Європи, був встановлений у селі Ділове Рахівського району. Про це місце добре відомо всім українцям, біля нього туристи часто влаштовують фотосесії, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Закарпатці пишаються, що серце Європи знаходиться саме на території нашого краю, тим більше що через входження області у різні часи до складу Угорщини, Австро-Угорщини та Чехії, які завжди були європейськими, наші земляки вважаються себе також корінними європейцями.

Місцеві кажуть, що Ділове – такий собі пуп землі, і пишаються, що свого часу австрійські вчені  ретельно вивчили місцевість і символічний камінь встановили саме тут.

Однак чи справді центр Європи знаходиться на Рахівщині?

Правда багатьом може не сподобатися. Бо ще раніше, у 1775 році, астролог і картограф короля Речі Посполитої спробував обчислити географічний центр Європи і стверджував, що він міститься на ринковій площі містечка Суховоля, тобто на території Польщі.

А як щодо Закарпаття? Справа в тому, що у 1885–1887 роках географи з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні  справді побували у Діловому. Вони виконували геодезичні дослідження для запланованого будівництва залізниці між Раховом і Сиготом. Після завершення робіт вони встановили двометровий кам’яний знак з координатами і написом, що перекладається з латині так: «Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот у 1887 році».

Ні про який центр Європи у тексті мови не було. Та й подібних кам’яних стовпів у різних місцях Австро-Угорщини було встановлено близько двадцяти.

Джерело: Zakarpatpost

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS