Масштабний фестиваль «Шипот» на Закарпатті збирає неформалів зі всього світу

1562072717 p 141873 1 slidertop2Одне з найбільш яскравих масових дійств за участі представників неформальних субкультур проходить щороку на початку липня на Закарпатті.

Локація фесту знаходиться біля високогірного села Пилипець, що на Міжгірщині. У фестивалю «Шипот» (Шипіт) немає меценатів, ведучих, організаторів і спонсорів, немає затвердженої програми та заходів, немає ієрархії у відносинах. «Шипот» – це щорічне неформальне зібрання людей на гірській галявині поблизу однойменного водоспаду.

Майже чверть століття поспіль, починаючи з 1993-го, сюди щороку з’їжджаються вільні, творчі та неординарні люди з усієї України та з-за кордону, тисячі представників субкультур: хіпі, панків, рокерів, металістів, растаманів, нудистів та інших людей, які бажають відпочити від умовностей і благ цивілізації. Не цураються фесту і прості туристи зі своїми сім’ями та дітьми.
Тут на галявині розбивають величезне наметове містечко, палять багаття, купаються у водоспаді, слухають музику, п’ють, палять, спілкуються і веселяться. Неписаними правилами, яких зобов’язані дотримуватися всі учасники фестивалю, є підтримка чистоти та дбайливого ставлення до природи. До прикладу, рубати для багать можна лише сухі дерева, сміття слід виносити, а вогонь розкладати подалі від дерев.

«Шипот» – це явище, якому важко дати чітке визначення. Тут можна робити все, що заманеться, чого душа бажає. Втім, на Шипоті засуджують будь-які прояви агресії серед гостей фесту. Жителі галявини, навіть незнайомі люди, які розмовляють різними мовами вітаються один з одним, спілкуються, слухають музику, танцюють та співають, спільно розважаються, їдять, п’ють та відпочивають, ходять в гості від намету до намету та запрошують завітати до себе. Гостям Шипоту не обов’язково примикати до якогось руху, бути панком, хіпі або рокером. Головне – бути вільним і незалежним і тоді ви будете своїм.

Пік фестивалю припадає на Купальську ніч, з 6 на 7 липня. На Івана Купала, на галявині розпалюють величезне багаття, хмиз та дрова для якого збирають усі охочі гості фесту.

Тим, хто планує відвідати фестиваль цьогоріч слід мати на увазі, що попри літню спеку на гірській галявині погода може змінюватись по кілька разів на день. Тож обов’язково слід брати з собою теплі речі.

Саша Клімова, Перший.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Мобільний додаток для контролю режиму обсервації і самоізоляції запущено, його невикористання буде прирівнюватися до порушення реж...
Тимчасове виконання обов’язків Міністра освіти і науки України покладено на Юрія Полюховича.
Проведення цьогорічного ЗНО та вступної кампанії буде перенесено на на більш пізні дати.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS