Подвійна гра Сійярто: що насправді угорський міністр говорив про Україну в ООН (ФОТО)

141226022020Спочатку глава угорського МЗС публікує у соціальній мережі Фейсбук дружнє фото зі своїм українським візаві, а вже потім з трибуни ООН говорить про утиски угорців Закарпаття.

20 лютого в Нью-Йорку відбулось чергове пленарне засідання 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, де обговорювалися питання мілітаризації Криму, прблемні аспекти імплементації Мінських домовленостей, а також порушення прав людини на Сході України.

Розпочалось пленарне засідання із виступу глави українського МЗС Вадима Пристайка, який ще до початку зустрічі кулуарно поспілкувався з Петером Сійярто щодо проблемних аспектів українсько-угорських відносин та шляхів їх вирішення, а сам угорський дипломат публікує у соцмережах обнадійливе фото перемовин.

 

Скрін-шот з офіційної сторінки Петера Сійярто у Фейсбуку

 

Але вже під час виступу з трибуни ООН Петер Сійярто знову продовжує звинувачувати Україну у порушенні прав угорців Закарпаття та, начебто, небажанні української влади йти на поступки у цьому питанні.

За словами угорського міністра, ситуація з національними меншинами в України на сьогоднішній день є неприйнятною та, навіть, незаконною.

- Угорщина повністю підтримує територіальну цілісність та суверенітет України, а також зацікавлена у її зміцненні як демократичної країни. Але у той же час ми не можемо змиритися з порушенням прав 150 тисяч етнічних угорців, які там проживають. Угорщина розуміє, що українська влада намагається посилити роль державної мови, але це не має привести заміни рідної мови спілкування національних меншин, - цитує Сійярто прес-служба Організації Об’єднаних Націй.

Глава МЗС Угорщини також вважає, що боротьба України з Росією призвела до прийняття таких нормативно-правових положень, які серйозно ускладнюють проживання угорців на території України, зокрема утискають їхню самобутність та право на самовизначення.

- Угорці, які проживають на Заході України, хотіли б зберегти свою національну самобутність, мову та культуру так, як це гарантує міжнародне право. Не думаю, що мені про це варто детально розповідати в ООН. Адже ООН – це міжнародна організація, яка досить активно працює для забезпечення прав корінного населення. І угорці на Заході України якраз є корінним населенням: вони проживають на цих територіях понад тисячу років, -  зауважує глава угорського МЗС.

Петер Сійярто висловив сподівання, що майбутній візит українського віце-прем’єра до Будапешту, який запланований на березень цього року, зблизить позиції двох сторін у питанні вирішення проблем угорської меншини в Україні.

Джерело: zakarpattya.net.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/Rt-H7BkrI3o/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Ні офіційний Будапешт, ні лідери угорців Закарпаття не оприлюднили жодну публічну заяву щодо вироку 3 полякам, яких днями суд Крак...
Щоб провести карантин з користю Міністерство освіти і науки України на своїй сторінці у Фейсбук опублікувало перелік джерел, за до...
Є легенда, як хтось із радянських слідчих спересердя запитав Чорновола: "Ну добре, от уявімо, є ваша незалежна Україна. І ким ви т...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS